29 січня 2018 р.
Органічне землеробство та іноземні інвестиції: запорука економічного розвитку Житомирщини

29 січня 2018 р. з ініціативи Української асоціації молодих фермерів відбувся круглий стіл при Житомирській облдержадміністрації пов’язаний із залученням датських інвестицій у розвиток органічного землеробства у Житомирській області.

Мета круглого столу – напрацювання механізмів співпраці з групою датських інвесторів на чолі з Пітером Ларсоном в реалізації проектів у сфері органічного землеробства в регіоні, а саме ефективного вирощування нішевих культур та рослин, нетипових для Житомирської області.

У заході взяли участь:

Дмитро Мічурін, голова УАМФ; Ілляс Ахметов, керівник міжнародного відділу УАМФ; Лариса Левківська, керівник проектів УАМФ; Артем Сачук, директор Агенції регіонального розвитку Житомирської області; Анатолій Душко, голова Баранівської ОТГ; Оксана Загорська, заступник міського голови м. Баранівка; Олег Скидан, ректор ЖНАЕУ; Людмила Романчук, проректор ЖНАЕУ; Василь Шукалович, інспектор Organic Standard.

Результатом круглого столу стало:

  1. Домовленість про спільну реалізацію міжнародного науково-дослідного проекту між УАМФ, ЖНАЕУ та датськими інвесторами з вирощування органічного сорго на дослідному полі університету.
  2. Визначені механізми співпраці Української асоціації молодих фермерів, Житомирського національного агроекологічного університету, Агенції регіонального розвитку Житомирської області та Баранівської об’єднаної територіальної громади у реалізації проектів з залученням іноземних інвестицій, пов’язаних у тому числі з органічним землеробством.
  3. Були підписані Меморандуми про майбутню співпрацю між УАМФ та Агенцією регіонального розвитку Житомирської області, а також між УАМФ та Баранівською об’єднаною територіальною громадою.

Після закінчення круглого столу представники УАМФ разом з Пітером Ларсеном відвідали одне з провідних підприємств з виробництва пелетів в регіоні ТОВ «Полібрікет». Під час зустрічі з керівництвом підприємства обговорювались можливості співпраці з іноземними інвесторами щодо подальшого експорту пелетів у Данію.