15 січня 2018 р.
Круглий стіл на тему «Фермерство як компонент місцевого економічного розвитку та модернізації сільських територій»

15 січня 2018 р. Баранівською ОТГ проведений круглий стіл на тему «Фермерство як компонент місцевого економічного розвитку та модернізації сільських територій”.

Ключова мета круглого столу – напрацювання алгоритму розвитку органічного фермерства та визначення напрямів для формування малого бізнесу на території Баранівської ОТГ як основи економічного розвитку громади.

Очолив круглий стіл Анатолій Душко, Баранівський міський голова. Захід відбувся за участю представників Житомирської обласної ради та ОДА, УАМФ, науковців із ЖНАЕУ, експертів Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування, старост Баранівської ОТГ та фермерів району, керівників проектів. Українська асоціація молодих фермерів була представлена головою асоціації Дмитром Мічуріном та керівником міжнародного відділу Іллясом Ахметовим.

Під час круглого столу було презентовано стратегію розвитку Баранівської ОТГ, основою якої є реалізація проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». Створення молодіжного кластеру передбачає чотири компоненти:

  1. Будівництво органічних виробничих потужностей на базі “Галекс-Агро”, створення органічного сирного міні-комбінату “Мілка”, формування кооперативів та будівництво органічного критого ринку як власного фірмового пункту новостворюваних кооперативів.
  1. Створення Агенції місцевого органічного розвитку, що відіграватиме роль посередника між органами місцевого самоврядування, бізнесом та молоддю. Завдання агенції – дистанційне навчання для молоді й сприяння розвитку кооперативного руху на території громади.
  1. В шкільних закладах буде створено приміщення з навчання деревообробці, шиттю та вирощуванню парникових органічних рослин. Таким чином, школярі матимуть шанс розвинути свої технічні навички та отримують відповідні знання для створення власного бізнесу на території громади.
  1. Розробка плану місцевого економічного розвитку Баранівської міської ОТГ на основі створеної Стратегії розвитку.

Голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін підтримав вищезазначені ініціативи, окреслив вектори, за якими може відбуватись співпраця між асоціацією й ОТГ, та наголосив, що з розвитку територіальних громад починається розвиток всієї країни.

Наразі готується проект меморандуму про співпрацю між Українською асоціацією молодих фермерів та Баранівським ОТГ.